Ścieżka przyrodnicza „Rowy”

Opis ścieżki:Ścieżka przyrodnicza "Rowy"

Nazwa: Ścieżka przyrodnicza „Rowy”

Rodzaj: przyrodnicza

Odbiorcy:grupy rodzinne, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, pod opieką osoby dorosłej – rodzica, nauczyciela (oferta edukacyjna, cennik)

Liczba uczestników: do 30 osób

Długość:. 7 km (przejdź do mapy)

Liczba przystanków: 8

Czas: 3 – 4 godz.

Wydawnictwo: Przewodnik. Ścieżka przyrodnicza "Rowy" (wydawnictwa)

Ćwiczenia praktyczne: rozróżnianie gatunków roślin (wrzosiec, widłak, turzyca), obserwacja mrówek, określanie wieku drzewa

Wykorzystywane pomoce: przewodniki do oznaczania gatunków roślin, lornetki,

Infrastruktura na ścieżce: tablice informacyjne, ławy, wiaty przystankowe.

Trasa: Ścieżka przyrodnicza „Rowy” prowadzi przez obszary lądowe leśne i nieleśne, położone w Obwodzie Ochronnym Rowy. Początek ścieżki znajduje się przy Filii Muzeum Przyrodniczego w Rowach. Dalej trasa ścieżki biegnie ok. 3 km czerwonym szlakiem w kierunku wschodnim, przy skrzyżowaniu z pierwszym szlakiem czarnym prosto, mija z prawej strony pomost widokowy nad Jeziorem Gardno, a z lewej kładkę przy wydmie szarej. Następnie biegnie do kolejnego skrzyżowania szlaków, gdzie skręca w lewo szlakiem czarnym prowadzącym na plażę w kierunku północnym i po zejściu na plażę brzegiem morza w kierunku zachodnim do miejscowości Rowy.

Omawiane zagadnienia:
1.Biologia i występowanie derkacza, dzięcioła czarnego, mrówki rudnicy
2.Co łączy ohara i lisa?
3.Rodzime i obce gatunki drzew w SPN
4.Rola drzew dziuplastych
5.Mozaikowatość zespołów roślinnych a bioróżnorodność awifauny

Uwagi:
1.Wymagane obuwie terenowe, zabezpieczenie przed wiatrem, deszczem i promieniowaniem UV oraz przeciw komarom i kleszczom.

 

Korzystamy z cookies i local storage. Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu Więcej szczegółów w zakładce "Polityka cookie"..